Newcastle se obrukao u prvom domaćem susretu sezone
Foto - Premier league

Težak poraz od Brightona

Newcastle je doživio težak poraz od Brightona (0:3) u 2. kolu engleske Premier lige.

Nakon što su u prvom kolu sjajnom igrom savladali kao gosti West Ham sa 0:2, protiv Brightona su svi očekivali da će doći do nove pobjede.

Međutim, to se nije desilo. Gosti su odigrali sjajan meč i na kraju su došli do pobjede od 0:3.

Već nakon sedam minuta igre bilo je 0:2. Maupay je u 4. minuti iz penala zabio za 0:1, a isti igrač u sedmoj zabija za 0:2.

Konačan rezultat meča od 0:3 postavljen je u 83. minuti. Maupay je ovog puta asistent, a Connolly je zabio za prvu pobjedu Brightona.