Navijači BiH odmah "napali" Jankovića na Instagramu: "Prihvati poziv i pojačaj nas u veznom redu"
Foto: SportSport & Cropix

Igrač Rijeke je tema dana

Navijači BiH odmah "napali" Jankovića na Instagramu: "Prihvati poziv i pojačaj nas u veznom redu"

Eldar Ganibegović

Niko Janković je tema dana kada je riječ o reprezentaciji Bosne i Hercegovine. Danas je na vidjelo izašla informacija da se završavaju stvari da zaigra za našu reprezentaciju, a navijači Zmajeva su odmah pohrlili na njegov Instagram profil.

Ljubitelji fudbala u Bosni i Hercegovini Niku Jankovića su upoznali prije nekoliko godina dok je kao posuđen igrač nosio dres Zrinjskog iz Mostara.

S Plemićima je dva puta bio prvak Bosne i Hercegovine, a posebno je sve dojmio svojim dalekometnim udarcima. Najviše se sigurno pamti gol protiv Tobola direktno iz kornera.

Iste večeri je naciju oduševio i izjavom poslije utakmice kada je kazao da pobjedu posvećuje Bosni i Hercegovini.

Prije nekoliko dana su na Maksimiru njegovu igru protiv Dinama pratili Emir Spahić i Saša Papac, a danas smo donijeli detaljnije informacije oko njegovog mogućeg dolaska u reprezentaciju Bosne i Hercegovinu.

Oglasi

Ukratko, želja igrača postoji, postoji birokratski osnov, te bi u idealnom slučaju Niko Janković za Zmajeve mogao debitovati u septembru kada igramo sa San Marinom i Austrijom.

Primjetan je porast broja pratitelja na njegovom Instagram profilu, a određeni navijači su mu se javili i u komentarima na posljednjoj objavi.

"Je li istina ovo za Bosnu? Prihvati poziv i pojačaj nas u veznom redu. Sjajan si igrač i iskreno bih volio da te vidim u bosanskom dresu", jedan je od zanimljivijih komentara.

Komentar na profilu Nike Jankovića.

Jasno, tu su i komentari sa zastavama Bosne i Hercegovine pod kojom bi Niko Janković u nastavku ove godine trebao da zaigra. 

Oglasi

Komentari na profilu Nike Jankovića. 

Niko Janković je dijete Dinama, bio je svojevremeno i u mlađim kategorijama Stuttgarta, te je posuđivan Slaven Belupu, Gorici, Zrinjskom i Rijeci.

U julu 2023. godine iz Dinama je otišao u Rijeku s kojom ima ugovor do ljeta 2026. godine, no na ljeto bi trebao da napravi transfer karijere.

Radi se o igraču kojeg krasi izuzetan pregled igre, pas igra, a šutevi s distance su mu uža specijalnost što je pokazao nebrojeno puta.

Potražite više informacija na temu Kvalifikacije za SP:

Spomenimo i da je u mlađim uzrastima Hrvatske upisao 13 nastupa uz dva pogotka za juniorski tim.

Top Komentari

plemic
sad je sjajan i bajan, a kad je igrao za zrinjski bio je jadan i nikakav.
3 3
Tucce
Teško da ćemo se mi sa njim usrećiti. Nije on kvaliteta za reprezentaciju. Ičiju.
0 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi