Nikola Vasilj najbolji golman 2. Bundeslige na startu sezone

Sjajna forma bh. golmana, ali i njegovog tima

Samir Mlaćo

Potencijalni bh. reprezentativac Haris Tabaković u centru je pažnje u Njemačkoj.

Naime, Tabaković je jučer postigao hat trick u pobjedi Herhte nad Braunschweigom u okviru 6. kola Druge lige, ali nije jedini bh. nogometaš o kojem se puno piše.

Naime, St. Pauli je jučer sa 5:1 savladao Holsten Kiel, a golman naše reprezentacije Nikola Vasilj upisao je svih 90 minuta.

St. Pauli je dominirao od prve minute i vodio sa 3:0 već nakon prvog poluvremena.

U nastavku je povećao svoju prednost i slavio sigurnu pobjedu.

Trenutno je St. Paulli na šestom mjestu, ali sa samo tri boda zaostatka za liderom Fortunom Dusseldorf, a ovaj tim ima najbolju odbranu lige.

Vasilj je primio samo tri pogotka, a Fortuna četiri, te Wehen šest. St. Pauli ima gol razliku 8:3, te ove sezone ne zna za poraz. Treba istaći i to da je stadion St. Paulija rasprodan na svakoj utakmici oko 29.550 gledalaca.

Das ganze Stadion... 🤎🤍❤️

Posted by FC St. Pauli on Sunday, September 17, 2023

Statistički, Vasilj pogodak prima svakih 180 minuta, te je trenutno najbolji golman popularne Cvajte.

St. Pauli je prošle sezone bio hit, te je zamalo izborio plasman u doigravanje za Bundesligu.

Vasilj je standardan, što svakako može da raduje i selektora naše A reprezentacije.

Potražite više informacija na temu 2. Bundesliga:

Ovaj 27-godišnjak za našu reprezentaciju upisao je šest nastupa, a očekuje se da će brojka biti i veća u narednom periodu.

Trenutna 'jedinica' u našoj selekciji je iskusni Ibrahim Šehić koji je na zalasku karijere odlučio otići u Saudijsku Arabiju, dok je uz Vasilja i Kenan Pirić, inače golman AEK-a sa Kipra.