Njemačka lako savladala Mađarsku

Četvrti bod za Nijemce

Rukometaši Njemačke su u svojoj prvoj utakmici u grupi 2 bez većih problema savladali Mađarsku rezultatom 29:19.

Sve je bilo jasno nakon prvog poluvremena, jer su Nijemci već tada imali osam golova prednosti. Na odmor se otišlo pri rezultatu 17:9.

Drugo poluvrijeme donosi nešto ujednačeniju borbu dvije selekcije, a Njemačka je uspjela dodatno povećati svoju prednost i na kraju trijumfovati sa dvocifrenom razlikom.

Najefikasniji igrač u pobjedničkom timu bio je Fabian Wiede sa šest pogodaka, dok je Tobias Reichmann postigao jedan gol manje. Kod Mađara su Laszlo i Kornel Nagy imali tri pogotka, koliko je postigao i Iman Moorchegani Jamali.

Njemačka je sada druga na tabeli grupe 2, dok je Mađarska na posljednjem mjestu.