Njemačka se raspucala u Oslu, remi Češke i Sjeverne Irske

Kvalifikacije za SP

Njemačka je uvjerljivom pobjedom otvorila kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u Rusiji.

Aktuelni svjetski prvak je u Oslu došao do lagane pobjede u prvom kolu grupe C. Nijemci su, očekivano, uknjižili prve bodove.

Thomas Muller je u 16. minuti doveo Elf u vodstvo, a u završnici prvog dijela Kimmich na asistenciju Mullera, nakon lijepe akcije, povećava vodstvo gostiju na 2:0.

Muller je drugim golom u 60. minuti postavio konačnih 3:0 protiv večeras neraspoložene Norveške.

U drugom meču ove grupe nije bilo golova, a snage su odmjerili Češka i Sjeverna Irska.