Himna Škotske je bila posebna: Kao da se utakmica igra u Glasgowu, a ne u Minhenu

Fudbaleri i navijači pod emocijama

Haris Zilić

U toku je prva utakmica Evropskog prvenstva u Njemačkoj koju igraju domaćin Njemačka i selekcija Škotske u okviru prvog kola grupe A, a domaćini su sjajno otvorili EURO.

Njemačka je postigla prvi gol na EURO-u u 12. minuti kada je Wirtz pogodio za 1:0, a u 18. minuti Musiala je pogodio za 2:0.

Njemačka u prvom poluvremenu potpuno kontroliše dešavanja na terenu i izgledaju puno bolje od protivnika.

Na tribinama stadiona u Minhenu je oko 15.000 navijača Škotske koji su glavna tema u Njemačkoj ovih dana.

Naime, na ulicama Minhena je bilo oko 200.000 Škota, a tako će biti i u ostalim gradovima gdje Škoti budu igrali.

Prije početka utakmice intonirane su himne, a posebno je bila upečatljiva himna Škotske.

Fudbaleri i navijači Škotske srčano su pjevali himnu svoje države, a na momente je izgledao nevjerovatno.

U jednom trenutku je osjećaj bio kako da se utakmica igra u Glasgowu, a ne u Minhenu.

Očigledno je da će Škoti imati ogromnu podršku na Evropskom prvenstvu, a vidjet ćemo mogu li prvi put u historiji proći i grupnu fazu na EURO-u.

Nakon Minhena, Škotska drugi meč grupe A igra protiv Švicarske 19. juna u Kolnu, a treći meč grupe A protiv Mađarske igraju 23. juna u Stuttgartu.

Cilj Škotske je prolazak grupne faze, a uz ovakvu podršku sigurno da će imati ogroman vjetar u leđa.

Možemo već sada reći da Škoti vjerovatno imaju i najveću podršku na predstojećem Evropskom prvenstvu u Njemačkoj.