NK Mramor ostvario važnu pobjedu u borbi za opstanak

Trijumf protiv Svatovca

M. Šljivak, foto: E. Oštraković

NK Mramor savladao je kao gost Svatovac u Poljicama sa 1:2 i tako je došao do važna tri boda u borbi za opstanak u Drugoj ligi Sjever.

Gostima su u ovom duelu tri boda bila neophodna, a do njih su na kraju i došli na teškom gostovanju kod Svatovca.

Svi golovi u ovom meču viđeni su u drugom poluvremenu. Gostima je prednost od 0:1 donio Almis Kasumović sa penala u 58. minuti meča.

Isti igrač pogodio je i deset minuta kasnije. Dosuđen je novi penal, a Kasumović je precizan za prednost gostiju od 1:2.

Sve što su domaći uspjeli do kraja napraviti je pogodak Benjamina Berbića za konačnih 1:2 u 79. minuti meča.

Ovom pobjedom Maramor je došao samo tri boda iza tojšićke Sloge i ovo im je važan korak u borbi za opstanak. Trenutno su na 15. mjestu sa 19 bodova.