Remi Širokog Brijega i Slobode u pripremnom meču na Kupresu

Bez pobjednika

E. Čaušević, foto: S. Mlaćo

Široki Brijeg i Sloboda remizirali su danas u prijateljskoj utakmici na Kupresu.

Bh. premijerligaši spremaju se punom parom za početak nove sezone, te su iskoristili priliku da odigraju danas pripremnu utakmicu.

Meč između Širokog Brijega i Slobode igrao se na Kupresu, a rezultat je na kraju bio 1:1.

Prvu šansu na meču vidjeli smo u 24. minuti kada je jedan igrač Širokog pokušao, ali je Bukvić to sjajno odbranio. Dvije minute kasnije nova šansa za ekipu s Pecare, no golman Slobode je ponovo to odlično zaustavio.

Međutim, u 30. minuti nije bilo spasa za gol Slobode. U centru pažnje našao se Pejić koji je matirao Bukvića za 1:0 i zasluženo vodstvo Širokog Brijega.

U nastavku meča Sloboda je konačno zaigrala nešto bolje. Tuzlaci su dobru igru krunisali već u 54. minuti kada su uspjeli da poravnaju na 1:1.

Nakon odlične akcije lopta je došla do Kurtalića koji sjajno trese mrežu Širokog Brijega i vraća Slobodu u meč.

Do kraja utakmice vidjeli smo nekoliko dobrih prilika na obje strane, ali se rezultat nije mijenjao i ostalo je 1:1.