Novi remi Valencie, bod sa Mestalle nosi Espanyol
Valenciji je ovo treći uzastopni remi u ligi, jer su prehtodno igrali 2:2 na gostovanju kod Barcelone, a zatim su odigrali 0:0 sa Real Sociedadom na svom terenu.

Utakmica završena bez golova

E. Oštraković

Danas su Valencia i Espanyol, u okviru 24. kola prvenstva Španije, odigrali neriješeno i to bez golova, 0:0.

U utakmici u kojoj je domaći tim bio dosta bolji protivnik, nije viđen niti jedan gol, te gosti mogu biti dosta zadovoljniji nakon ove utakmice.

Najbolju šansu u prvom poluvremenu imao Gamerio kada je u 36. minuti pogodio stativu. Gosti nisu imali niti jedan ozbiljniji napad u prvom poluvremenu te se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0.

Već na samom otvaranju drugog dijela Garay je dobro šutirao glavom ali golman gostiju to brani. U 63. minuti domaći su tražili penal, ali je glavni sudac procijenio da nije bilo elemenata za jedanaesterac.

Potražite više informacija na temu La Liga:

Gosti su u završnici susreta ostali sa igračem manje, ali nije ostalo još mnogo vremena da Valencia postigne pobjednički gol. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao te je ostalo početnih 0:0.