
Više neće igrati za Modre
Tužan kraj: Došao je u Dinamo da ispuni snove, a avanturu na Maksimiru okončao u bolnici
Muku muče s povredama u Dinamu. Bilo poslije utakmica, bilo poslije treninga. Svaki dan donese novu brigu i Nenad Bjelica je definitivno u problemima. Sad je izgubio još jednog igrača koji više neće nositi dres Modrih.
Dojam je da posljednjih sedmica u Dinamu broje samo povrijeđene igrače. Lista je poprilično dugačka, a crni niz povrijeđenih ne prestaje.
Petar Sučić, Bruno Petković su od ranije povrijeđeni, Josip Mišić također, listi se pridružio i Martin Baturina, a od jučer i Takuya Ogiwara.
Ogiwara je na treningu u utorak dobio neugodan udarac u zglob, a detaljni pregledi su pokazali da nije došlo do bilo kakvog loma.
Ispostavilo se da se radi o distorziji zgloba pa Japanca slijedi pauziranje najmanje tri sedmice što znači da je došao kraj njegovoj avanturi na Maksimiru.
Lijevi bek je prošle zime stigao na posudbu od jedne sezone, a nakon posljednjih dešavanja jasno je da od produženja iste ili otkupa ugovora neće biti ništa.
Oglasi
Dinamo će ispoštovati formalnost te će zadržati Ogiwaru do kraja prvog dijela sezone, baš tad nekad bi se Japanac trebao oporaviti, a nakon toga vratiti u rodnu zemlju.
"Znao sam kakav je Dinamo klub, da ima bogatu historiju i tradiciju, igrao je puno puta u Ligi prvaka i vidio sam to kao priliku za sebe, za svoj napredak. Zato sam odlučio doći ovdje, napraviti sljedeći korak u karijeri.
Imam i saigrače koji su igrali po Europi pa su mi i oni rekli o Dinamu. Cijeli je klub dobar, treneri i suigrači su odlični, mislim da je to dobra prilika za mene", govorio je Ogiwara prije nekoliko mjeseci za Germanijak.
Sad se njegova avantura na Maksimiru zadržava na najtužniji mogući način pošto se od hrvatskog velikana praktično oprostio u bolnici.
Fudbaler čiji ugovor je vlasništvo Urawe je u dosadašnjem dijelu sezone skupio 12 nastupa, a vrlo često se znao naći na udaru kritika.
Dinamo je imao opciju da otkupi njegov ugovor za 550.000 eura do čega očigledno neće doći.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.