Fudbalski presedan u FA Cupu - Pokazan je okrugli crveni karton!
Pokazan okrugli crveni karton, ali iza njega stoji razumno objašnjenje.

Mnogi su ostali u čudu

E. Ganibegović

Večeras su igrane tri utakmice 1/32 finala FA Cupa. Na jednoj je pokazan crveni karton, ali ne bilo kakav - okrugao.

U terminu od 20:15 sati danas su se u FA Cupu sastali Brentford i Wolves. Utakmica je završena 1:1, pa će biti ponovljena.

Međutim, jedan detalj na ovoj utakmici privukao je pažnju svih. Pokazan je direktan crveni karton, ali ne standarnog pravouglog oblika, već okruglog.

Gomes je faulirao Norgaarda. Sudija Harrington odlučio je da ga isključi iz igre, te mu pokazao okrugli crveni karton.

Okrugli crveni karton.

Zašto okrugli crveni karton?

Za sve postoji razumno objašnjenje. Nismo ovo vidjeli baš prvi put, niti je to sudija uradio svojom slobodnom voljom.

Crveni kartoni okruglog oblika, kratko su se koristili u Premier ligi početkom 21. stoljeća. Preferiraju se za igrače i navijače koji ne razlikuju boje.

Drugo objašnjenje za ovu promjenu je da je sudijama mnogo lakše razlikovati crveni karton od žutog kada ga izvade iz džepa, u trenutku kada ga rukom traže u džepu.

Inače, Noorgard je nakon ovog starta morao izaći van igre. Janelt je dobio šansu umjesto njega u 11. minuti.

Brentford je brojčanu prednost iskoristio u 42. minuti. Pogodak za 1:0 postigao je Maupay.

Međutim, gosti s igračem manje u nastavku dolaze do poravnanja. Pogodio je Doyle u 64. minuti utakmice, tako da će se igrati nova utakmica.