Ludnica u Ljubljani, trese se stadion: Hladan tuš za Peteva i noć koju će Olimpija pamtiti

Drugo pretkolo Lige prvaka

H. Zilić

Delirijum je večeras u Ljubljani. Olimpija je osigurala grupnu fazu evropskih takmičenja za ovu sezonu nakon nestvarne Drame na Stožicama.

Slovenski prvaci  su u revanš duelu drugog pretkola Lige prvaka eliminisali bugarski Ludogorets kojeg predvodi sa klupe bivši selektor Bosne i Hercegovine, Ivaylo Petev.

Olimpija je slavila sa 2:1 i sa ukupnih 3:2 prošla dalje.

Poveli su gosti sa 0:1 u 15. minuti golom Despodova, a tri minute kasnije Elšnik poravnava na 1:1.

Taj rezultat je bio na snazi skoro do samog kraja utakmice.

Kada se činilo da meč ide u produžetke hladan tuš za Peteva i Ludogorets. U drugoj minuti sudijske nadoknade Elšnik ponovo pogađa koristi asistenciju Seslara, no tu nije bio kraj.

U 100. minuti VAR donosi penal gostima, Vidovšek brani udarac Despodovu, stadion Stožice su eksplodirale.

Ludnica u Ljubljani, Olimpija ide u treće pretkolo Lige prvaka.

Olimpija će u trećem pretkolu Lige prvaka igrati sa boljim iz meča Galatasaray - Žalgiris.

Ako budu poraženi u trećem pretkolu Lige prvaka, idu u play off Evropa lige. Ako i tu budu poraženi idu u grupe Konferencijske lige.

Dakle, Olimpija je izborila evropsku jesen, smao ćemo vidjeti u kojem takmičenju.