Ovakvo nešto se ne pamti: Nade FK Sarajevo bi na odmor mogle na maksimalnom učinku

U zaostalom meču savladali FK Tuzla City

S. Mlaćo
U Omladinskoj Premijer ligi naše zemlje ništa novo.

Nade FK Sarajevo savladale su u zaostalom meču 5. kola FK Tuzla City rezultatom 2:0.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, no u nastavku su Tuzlaci poklekli. Najprije je Haris Ališah pogodio u 59. minuti za 1:0, da bi posao završio u drugoj minuti sudijske nadoknade Talha Tabaković.

Bordo nade nakon 12 kola imaju maksimalan učinak i oborili su sve moguće rekorde.

Niko se nadao takvoj sezoni, no izabranici Danijela Stojanovića zaista briljiraju i zaslužuju sve pohvale.

Bordo tim je 36 bodova te ima gol razliku 36:8, a prvi pratioci su mu Zrinjski i Borac sa po 25 bodova, a ova dva tima odigrat će i međusobni meč, s obzirom da imaju utakmice manje.

Krupa je na 23 boda, dok po 19 imaju Široki Brijeg i Radnik iz Hadžića. Upravo u narednom kolu sastaju se Radnik i Sarajevo, a radi se o posljednjem meču pred zimsku pauzu.

Na dnu je Budućnost bez bodova, dok Zvijezda 09 ima četiri boda, a Radnik iz Bijeljine osam.

Potražite više informacija na temu Premijer omladinska liga BiH U-19:

Prvi strijelac lige nakon 12 kola je Antonio Prskalo iz HŠK Zrinjski sa 12 golova, dok je Harun Pločo iz FK Željezničar na deset. Po devet su postigli Nermin Bijelonja (FK Sarajevo) i Ivan Zubac (NK Široki Brijeg).

Osam je postigao Talha Tabaković iz FK Sarajevo.