Utakmice play-offa Evropske lige

PAOK ponizio Brondby, Sparta sigurna

Edmir Škorić
Teme:

PAOK je već u prvoj utakmici play-offa riješio pitanje prolaza u grupnu fazu Evropske lige.

PAOK je u Solunu deklasirao danski Brondby sa 5:0. Novi klub bivšeg igrača Sarajeva Gojka Cimirota  tako će igrati u Evropskoj ligi naredne sezone.

Domaći su poveli golom Maka u 17. minuti, da bi Pelkas u 36. povisio na 2:0. U šestoj minuti nastavka Rodrigues je postigao gol za 3:0 prednost Grka.

Do kraja utamice još dva gola Maka, a gosti mogu biti sretni da makar Kace nije pogodio s penala u 89. minuti. Kod gostiju je od 42. minute igrao potencijalni bh. reprezentativac Dario Dumić.

Potražite više informacija na temu Liga prvaka:

Legia je golom Kucharczyka slavila minimalnu (1:0) pobjedu na gostovanju kod ukrajinske Zoryje.

Sparta je u Pragu s 3:1 pobijedila Thun. Costa, Dockal (2) bili su strijelci za domaće, a prethodno su gosti preko Suttera poveli u petoj minuti.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Najnovije vijesti

Najčitanije iz kategorije