Parižani nezaustavljivi

Nova pobjeda PSG-a

Teme:

Nogometaši PSG-a ostvarili su minimalnu pobjedu (3:1) nad Lilleom u susretu 17. kola francuske Ligue 1.

PSG je došao do nove pobjede u 17. kolu, pošto je na Parku Prinčeva savladao Lille i to bez Brazilca Neymara.

Angel Di Maria je u 28. minuti donio vodstvo Parižanima na asistenciju Mbappea, a s 1:0 se otišlo i na odmor.

U 49. minuti Javier Pastore na ubačaj Di Marije pogađa za 2:0, da bi tek utješni gol za goste postigao El-Ghazi u 86. minuti, ali Lille više nije uspio da zaprijeti i da izvuče makar bod. Mbappe je u nadoknadi postigao pogodak za konačnih 3:1.

Potražite više informacija na temu Ligue 1:

Parižani su sa 44 boda ubjedljivo prvi, imaju 12 bodova više od Lyona, Monaca i Masreillea, koji imaju po utakmicu manje. Lille je tek na 17. mjestu i samo dva boda od opasne zone.