Partizan prvak, Delije zapalile stadion
Delije zapalile stadion

Navijaci iz osvete zapalili stadion

M. Maksimović

Fudbaleri Partizana su pobjedom na Crvenom Zvezdom 2:0 u 24. kolu Jelen Superlige, osigurali naslov
prvaka. Duel starih rivala, 136. ''vječitom derbi''obilježila je dobra igra Partizana sukob navijača Zvezde
sa policijom.

Partizan je poveo, bivši igrač Zrinjskog, Diara je u 11. minuti savladao Stamenkovića. Pitanje pobjednika u ovom duelu je riješeno u 82. minuti kada Nikola Vujović postiže gol za konačnih 2:0.
Ovom pobjedom Partizan je pobjegao Vojvodini na nedostižnih 13 bodova, dok Zvezda ima bod manje od Vojvodine.

Naravno navijače Zvezde su se teško pomorili sa porazom u srijedu, pa su se '' Delije'' odlučile osvetiti ''Grobarima'' zapalivši stolice na sjevernom dijelu tribine. Po završetku utakmice je uslijedio sukob '' Delija'' i žandarmerije, a 50 navijača Zvezde je uhapšeno.