Engleska bruji o nedosuđenom penalu - Čak je i komentator ostao u čudu zbog sudijske odluke

Šta rade ovi ljudi?

Esmer Oštraković

Jako dobru utakmicu u okbiru 24. kola odigrali su Ipswich i Leicester, a pobjednika na kraju nije bilo. Konačan rezultat bio je 1:1.

Leicester ove sezone u Championshipu igra sjajno i glavni je favorit za povratak u Premiership.

Večeras su pružili nešto skromniju partiju, ali uprkos tome bili su dosta bolji protivnik na terenu.

Prvu priliku pretvorili su u pogodak. Igrala se 24. minuta kada je Mavididi iskoristio dodavanje Dake i postigao gol.

Pet minuta kasnije Dewsbury-Hall je pao u kaznenom prostoru, tražio je penal, ali ga na kraju nije dobio.

Daka je u 39. minuti išao sam na domaćeg golmana koji je uspio da interveniše i da ga spriječi da postigne gol.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena ponovo su gosti tražili penal, ali se ponovo glavni sudija nije oglasio.

Drugi dio utakmice krenuo je velikom šansom za goste. Ndidi je šutirao, ali lopta je otišla malo pored gola.

Situacija o kojoj bruji Engleska desila se u 78. minuti akda je Dewsbury-Hall oboren u kaznenom prostoru domaćih, a sudija je samo odmahnuo rukom.

Čak su i komentatori bili uvjereni da se radi o penalu jer je protivnik "skinuo" sa lopte igrača Leicestera.

Ipak, za glavnog sudiju nije bilo elemenata za penal i otvorila se velika polemika oko svega. Situaciju možete pogledati OVDJE.

Domaća ekipa je do boda došla u 93. minuti kada je nesretno autogol postigao Vestergaard i tako je košta svoju ekipu pobjede.