Golman Japana uspio iz drugog "pokušaja": Nevjerovatan penal za Njemačku protiv Japana
Golman Japana "iz drugog pokušaja" napravio penal protiv Njemačke.

Gundogan pogodio za vodstvo

Eldar Ganibegović

Njemačka je povela protiv Japana s 1:0 u prvoj utakmici grupe E na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

Sve se odigrali u 32. minuti kada je na nevjerovatan način golman Japana napravio penal i napravio medvjeđu uslugu svojoj ekipi.

Gonda je srušio Rauma, činilo se da će već prilikom prvog kontakta uslijediti penal, ali tu se nije zaustavio.

Ustao je i nastavio trčati, čini se da se spotakao i nesretno je pao na Rauma i onda dileme nije bilo.

Dosuđen je penal, a odgoovornost je preuzeo Ilkay Gundogan, fudbaler Manchester Cityja.

Gonda nije uspio da popravi svoju grešku, odnosno Ilkay je Njemačku doveo u vodsto. Kako je sve to izgledalo, pogledajte klikom OVDJE.

Inače, u osmoj minuti Japan je stigao do pogotka preko Maede, no on je opravdano poništen zbog ofsajda.

Nakon toga Kimmich je u 21. minuti imao veliku priliku za Njemačku, ali je Gonda odbranio.

U 26. minuti je radio VAR jer se provjeravao potencijalni penal za Njemačku, koji je ipak došao sedam minuta kasnije, nakon što je bio očigledan.

Potražite više informacija na temu Svjetsko prvenstvo:

Inače, u ovoj grupi se nalaze još Španije i Kostarika, a oni svoju utakmicu igraju od 17 sati.

Dan će utakmicom od 20 sati zatvoriti Belgija i Kanada koji se nalaze u grupi s Hrvatskom i Marokom, koji su ranije danas odigrali 0:0.

sarayson
Bravo za hrabre Japance. Sok za FC Bayern
2 0
Edin Merlin
Zašto ne prikažu iz pravog ugla ? Svi bi onda vidjeli da penal nije postojao… VAR radi za “velike” ….