Guardiola javno pohvalio Hrvata: "Kada je ušao umjesto De Bruynea opet smo bili svoji"
Mateo Kovačić je bio dostojna zamjena za KDB-ja.

Govorio o meču s Liverpoolom

Eldar Ganibegović

Hrvatski veznjak Mateo Kovačić dobio je javne pohvale od trenera Pepa Guardiole nakon jučerašnje utakmice.

U derbiju 28. kola engleske Premier lige jučer su Liverpool i Manchester City remizirali 1:1.

City je vodio na poluvremenu pogotkom Stonesa, da bi u 50. minuti konačan rezultat postavio Mac Allister.

Pep Guardiola je u 69. minuti napravio zanimljiv potez. Izveo je iz igre Kevina de Bruynea koji je i asistirao za pogodak Stonesu.

Umjesto Belgijanca na teren je poslao hrvatskog veznjaka, Matea Kovačića, koji je do kraja odradio sasvim pristojan meč.

Uslijedile su i javne pohvale za bivšeg igrača GNK Dinamo, Intera, Reala i Chelseaja. Pep Guardiola smatra da je napravio pravi potez uvođenjem Kovačića.

Komentarisao je prvo De Bruynea koji je evidentno bio ljut kada je shvatio da mora napustiti teren:

"Nije istina da je De Bruyne bio ljut, on je sretan. A, ukoliko je bio uzrujan i to je redu. Znam zašto sam napravio tu zamjenu. De Bruyne je bio sjajan u prvom poluvremenu. Bio je nevjerojatan u svim tranzicijama, udarcima i dodavanjima.

"No, u drugom poluvremenu nismo mogli zadržati loptu. Nakon što smo primili pogodak utakmica više nije bila u našim rukama. Uvođenjem Kovačića to se promijenilo. Donio nam je stabilnost, opet smo bili svoji", dodao je Guardiola.

Matea Kovačića što se tiče, on je ove sezone upisao 32 nastupa za City. Postigao je dva pogotka uz jednu asistenciju.

Zaprati Manchester City, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: