AEK izbio na prvo mjesto, Pirić i Miličević upisali novi clean sheet

Bh. reprezentativcima sjajno ide na Kipru

E. Ganibegović

AEK iz Larnace izbio je na prvo mjesto kiparske Prve divizije, a nove sjajne partije odigrali su bh. reprezentativci Kenan Pirić i Hrvoje Miličević.

U okviru 16. kola kiparske Prve divizije danas je AEK iz Larnace slavio s 0:2 na gostovanju kod Nea Salamisa.

Prinudna izmjena u 27. minuti u gostujućem timu. Romo je ušao umjesto Rafe Lopesa i samo sedam minuta kasnije postigao gol za 0:1.

Altman je duplirao vodstvo u 40. minuti te, kasnije će se ispostaviti, postavio konačan rezultat.

Novih 90 minuta u dresu AEK-a odigrali su Kenan Pirić i Hrvoje Miličević, te upisali još jedan clean sheet, peti u posljednjih šest utakmica.

Nakon ove pobjede AEK je prvoplasirani tim u kiparskoj Prvoj diviziji sa 37 bodova nakon 16 utakmica.

Bod manje, ali i utakmicu manje, ima APOEL za koji nastupa još jedan naš reprezentativac, Mateo Sušić.

S tri boda manje i također utakmicom manje od AEK-a treći je Paphos.

Upravo će protiv Paphosa AEK igrati narednu utakmicu i to četvrtog januara na domaćem terenu.

Do tada slijedi mala pauza i predah za igrače u kiparskom prvenstvu koje se igralo i u toku Svjetskog prvenstva.