Sjajna igra Juventusa i pobjeda u Bologni
Pjanićeve čarolije za uvjerljiv trijumf Stare dame
Na krilima reprezentativca Bosne i Hercegovine Miralema Pjanića, ekipa Juventusa je lagano prošla gostovanje u Bologni u susretu 17. kola Serie A. Stara dama je slavila uvjerljivu pobjedu od 0:3 uz gol i asistenciju Pjanića.
Trijumf je tim iz Torina osigurao već nakon prvih 45 minuta. Do vodstva su došli u 27. minuti kada je prekrasno iz slobodnjaka pogodio Miralem Pjanić za prednost od 0:1.
Devet minuta kasnije ponovo je Pjanić u glavnoj ulozi. Ovog puta je fantastičnom loptom uposlio Marija Mandžukića, a hrvatski napadač pogađa na sjajan način za prednost od 0:2.
Nastavak meča donosi još jedan gol u mreži Bologne. Tačku na ovaj meč postavio je Blaise Matuidi golom za 0:3 u 64. minuti meča.
Miralem Pjanić je odigrao 86 minuta danas i bio je najbolji pojedinac na terenu.
U ostalim utakmicama strijelci nisu bili posebno raspoloženi, a postignuti su ovi rezultati.
Serie A, 17. kolo:
Bologna - Juventus 0:3
Crotone - Chievo 1:0
Fiorentina - Genoa 0:0
Sampdoria - Sassuolo 0:1
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.