Stadion se pretvorio u 'bazen', igrači, 'plivali', klizali, nabijali loptu i postigli komičan gol

Nevjerovatni vremenski uslovi

H. Zilić

U utakmici 14. kola engelske League One Plymouth je potvrdio sjajnu formu.

Zeleni su na svom terenu savladali Bolton sa 3:0, ali utakmica će ostati upamćena po uslovima u kojima se igrala.

Naime, kiša je žestoko padala, a teren na Home Parku u Plymouthu postao je "bazen", obzirom da lopta nije mogla da se doda, posebno u posljednjih 20 minuta, što je rezultiralo i komičnim golom domaćina.

Broom je u četvrtoj minuti sudijske nadoknade postigao gol nakon nekoliko nabijanja, klizanja, "plivanja" domaćih igrača, koji ni sami ne znaju kako su zabili ovaj pogodak, koji možete pogledati OVDJE.

Pravo pitanje se postavlja kako sudija Stroud nije prekinuo utakmici čiji je finiš bio u nemogućim vremenskim uslovima.

Inače, Plymouth je poveo sa 1:0 u šestoj minuti golom Gallowaya, a na 2:0 povisio je Grant u 15. minuti na asistenciju Brooma, igrača koji će kasnije postići pomenuti pogodak za konačnih 3:0.