Pobjeda Galatasarayja u prvom četvrtfinalnom duelu Kupa Turske

Terimovi izabranici bolji od Hatayspora

Galatasaray je u prvom meču četvrtfinala Kupa Turske rezultatom 2:0 savladao drugoligaša Hatayspor.

Povela je Galata na svojoj Turk Telekom Areni već u sedmoj minuti, a strijelac gola je bio Luyindama nakon centaršuta Inana.

Na odmor se otišlo minimalnim vodstvom Galatasarayja, ali treba napomenuti i momenat iz 40. minute. Naime, tada je isključen (nakon pregledanja VAR-a) golman gostiju Alici zbog igranja rukom van kaznenog prostora.

Galatasaray je u samom finišu meča stigao i do drugog gola. Igrala se druga minuta sudijske nadoknade kada je Feghouli postavio konačnih 2:0.

Revanš susret je zakazan za 26. februar.

Nešto ranije je Yeni Malatyaspor sa minimalnih 1:0 savladao Goztepe, također u prvom četvrtfinalnom duelu Kupa Turske.