Pobjeda Orašja u Jajcu

Trijumf Labudova

Fudbaleri Orašja pobijedili su u 2. kolu Prve lige Federacije u Jajcu ekipu Metalleghea sa 1:2.

Dosta uzbuđenja ponudio je ovaj meč, a dosuđena su čak tri penala. Prvi u 38. minuti nije iskoristio igrač domaćih Malbašić, pa se rezultatom 0:0 otišlo na odmor.

Ipak, samo što je počelo drugo poluvrijeme gosti su poveli. Za 0:1 pogodio je Lugavić.

Nije se slavlje gostiju ni stišalo, a već su imali dva gola prednosti. Dosuđen je penal u 50. minuti, Prgić je precizan za prednost od 0:2.

Domaći se u igru vraćaju 13 minuta kasnije. Sudija je ponovo pokazao na bijelu tačku, a Haračić je precizan za 1:2.

Iako su do kraja domaći pokušai doći barem do boda, nisu uspjeli. Ostalo je 1:2 i Orašje stiglo do pobjede.