Pobjede Slavena, Orašja i Bosne, remiji u Mostaru i Kaknju

Prva liga FBIH, 10. kolo

Pobjede u 10. kolu Prve lige Federacije BiH na domaćem terenu ostvarili su Slaven, Orašje i Bosna.

Slaven je u Živinicama s minimalnih 1:0 pobijedio Bratstvo iz Gračanice. U utakmici s dosta uzbuđenja, domaćim je pobjedu donio Almir Kukić pogotkom iz 20. minute meča.

Orašje je na svom terenu očekivano savladalo Jedinstvo iz Bihaća sa 5:0.

Domaći tim je lagano savladao mladu ekipu iz Bihaća, a pogađali su dva puta Vidović, Aletić, Brković i Marković.

Bosna je u veoma dobrom meču u Visokom savladala Metalleghe iz Jajca s 3:1.

Nakon što je prvo poluvrijeme završeno bez golova u nastavku su viđena čak četiri. Gosti su poveli preko Golomana u 54. minuti, ali su domaći došli do preokreta i pobjede, a golove za Bosnu su postigli Dizdarević, Sadiković i Čabaravdić.

Bez pobjednika su završene utakmice u Kaknju i Mostaru. Rudaru je bod u Kaknju uzeo Igman iz Konjica (1:1), dok je u komšijskom derbiju u Vrapčićima meč Veleža i Čapljine završen bez pogodaka, 0:0.