Pochettino: Još uvijek smo u utrci za titulu

Trener Tottenhama nakon pobjede u derbiju protiv Arsenala

D. Rakanović

Trener Tottenhama Mauricio Pochettino bio je zadovoljan igrom svojih igrača nakon pobjede protiv Arsenala.

Tottenham je u derbiju 35. kola Premier lige savladao Arsenal sa 2:0. Strijelci za Tottenham bili su Delle Alli u 55. minuti i Harry Kane u 58. minuti iz penala.

"Ponosan sam i sretan zbog partije koju su pružili moji igrači. U utrci smo za titulu, imamo četiri boda zaostatka, ali sve je moguće u fudbalu.  U petak nas očekuje važna utakmica s West Hamom," rekao je Pochettino i dodao:

"Igrači su bili fokusirani, mislim da nisu bili svjesni kako je završila utakmica Evertona i Chelseaja".

Tottenham nakon ove pobjede ima 77 bodova i nalazi se na drugoj pozicij, dok im prvoplasirani Chelsea bježi samo četiri boda.

U slijedećem kolu Tottenham gostuje West Hamu, a utakmica je na rasporedu u petak u 21 sat.