Podgrmeč se namučio, ali slavio, pobjeda FK Vitez, poraz Iskre

Druga liga Zapad

S. Mlaćo

Ovog vikenda odigrano je pet susreta 6. kola Druge lige Zapad.

Lider Podgrmeč se poprilično namučio, ali slavio u Turbetu kod Vlašića 2:1.

Domaće u vodstvo doveo Halid Mehmedović, da bi gosti u posljednjih 15 minuta došli do tri boda.

Najprije je za izjednačenje pogodio Edin Sarhatlić, a tri boda gostima donosi Ammar Paunović.

Sloga je savladala bugojansku Iskru sa minimalnih 1:0. Jedini pogodak postigao je Kerim Ramić u 77. minuti.

Istim rezultatom Busovača je savladala Krajinu (Muhamed Arnaut), dok je duel dva Viteza pripao onom iz Viteza 2:0. Strijelci za goste bili su Asim šibčić i Ammar Haskić.

Potražite više informacija na temu Druga liga Federacije BiH - Zapad:

Minimalnu pobjedu upisao je Novi Travnik nad Radnikom (1:0). Mreža gostujućeg golmana Asmira Draginovića zatresla se u 41. minuti kada je precizan bio Šekib Vrebac.

Podgrmeč je prvi sa 18 bodova, FK Vitez ima 13, a FK Rudar 12.