Čudesnih pet minuta: Od očaja do sreće, pa onda novi očaj za nogometaše Saudijske Arabije

Sjajna utakmica

Esmer Oštraković

U toku je utakmica 2. kola Svjetskog prvenstva između Poljske i Saudijske Arabije, a Poljaci su došli do vodstva.

Iako su nogometaši Saudijske Arabije bili dosta bolji tokom cijelog prvog poluvremena, na kraju će na odmor sa rezultatskim zaostatkom.

Nakon brojnih promašenih prilika Saudijske Arabije, Poljaci su iskoristili svoju prvu pravu priliku na današnjoj utakmici.

Igrala se 39. minuta kada su fenomenalnu akciju izveli Poljaci. Lewandowski je asistirao a Zielinski je pogodio za 1:0.

Kompletnu akciju i gol koji je postigao Zielinski možete pogledati OVDJE.

Samo četiri minute kasnije nakon asistencije iz VAR sobe dosuđen je jedanaesterac za Saudijsku Arabiju.

Odgovornost je preuzeo Al Dawsari, ali je njegovu namjeru sjajno pročitao Szczesny, te je odbranio njegov udarac.

Lopta se odbila igračima Saudijske Arabije, ali je Szczesny i to uspio odbraniti i tako je postao junak svoje reprezentacije u završnici prvog dijela.

Potražite više informacija na temu Svjetsko prvenstvo:

Kada je riječ o penalu, sve vezano za tu situaciju pogledajte OVDJE.

Jasno je da nas očekuje uzbudljivo drugo poluvrijeme u kojem očekujemo još neki pogodak.