Poraz Redsa, preokret Chelseaja, Tottenham jedva

Premiership

Chelsea i Tottenham su uspjeli ostvariti teške pobjede u 2. kolu Premiershipa, dok je Liverpool poražen kod Burnleyja.

Plavci iz Londona su gostovali u susjedstvu kod Watforda, a tim Antonija Contea je na kraju slavio preokretom rezultatom 2:1.

Prvi gol na meču viđen je u 55. minuti. Vodstvo Watfordu donio je Emanuel Capoue, da bi Batshuayi u finišu utakmice pogodio za 1:1. Diego Costa je u 87. minuti pogodio za pobjedu od 2:1.

Liverpool je izgubio na gostovanju kod Burnleya s 2:0.

Već nakon dvije minute Vokes je pogodio za vodstvo domaćih, da bi u 37. minuti Burnley došao i do drugog gola, koji je bio i posljednji na ovom meču.

Everton je slavio na gostovanju kod WBA s 2:1, Tottenham je uspio nekako na White Hart Laneu da savlada Crystal Palace golom Victora Wanyame, dok je meč Hull slavio kod Swanseaja s 2:0.