Porto savladao Academicu

D. Vejo

U okviru 31. Portugalskog prvenstva, fudbaleri Porta savladali su na gostovanju ekipu Academice rezultatom 2:1 (1:1).

U prvom poluvremenu viđen je sjajan fudbal. Prvo je domaćin u 25. minuta stigao do prednosti, strijelac je bio Pedro. Na izjednačenje čekalo se sve do 38. minute kada je na asistenciju Oliveire siguran realizator bio Neves koji postavlja konačan ishod prvog dijela.

Drugi period meča bolje otvaraju gosti. Već u prvih nekoliko minuta stvorili su šanse iz kojih su mogli postići pogodak. Međutim, preokret se dogodio u 66. minuti kada je Brahimi pogodio za 1:2 i veliku pobjedu Porta.

Nakon ovog meča, Porto zauzima treću poziciju na tabeli dok je ekipa Academice 17. tim portuglaskog prvenstva.