U Portugalu je večeras dosuđen jedanaesterac kakav svijet do sada nije vidio

U šta je sudija gledao?

E. Oštraković

Utakmicu u okviru 32. kola prvenstva u Portugala odigrali su Gil Vicente i Boavista, a domaća ekipa slavila je pobjedu od 3:1.

Domaća ekipa bila je blagi favorit na današnjem susretu, a na kraju su uspjeli ostvariti pobjedu protiv svog protivnika.

Prvo poluvrijeme donijelo je samo jedan gol, a strijelac je u 38. minuti bio Navarro nakon asistencije Fujimota.

U drugom poluvremenu Perez je izjednačio u 55. minuti, a deset minuta kasnije ponovo Navarro pogađa za novu prednost domaćih.

Nevjerovatne scene viđene su pet minuta prije kraja utakmice kada je glavni sudija odlučio da dosudi penal za domaći tim.

Dugo se konsultovao sa VAR sobom, ali na kraju svoju odluki nije promjenio iako je na snimku jasno da je lopta igrača Boaviste pogodila u glavu.

Penal možete pogledati OVDJE.

Zaista penal kakav svijet nije vidio i teško je uopšte objasniti šta je ovdje gledao glavni arbitar.

Potražite više informacija na temu Primeira liga:

Boavista se nakon ovog poraza nalazi na 10. mjestu na tabeli sa 40 osvojenih bodova.

Sa druge strane Gil Vicente je nakon ove pobjede 14. na tabeli i ima 34 osvojena boda.