Ronaldo odveo Portugalce na Euro, Luksemburg napravio malo iznenađenje

Odigrane dvije utakmice u našoj grupi

E. Oštraković

Sjajnu utakmicu u okviru 7. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo odigrali su Portugal i Slovačka. Pobjedu je na kraju ostvarila domaća reprezentacija i to sa 3:2 i na taj način su se kvalifikovali na Evropsko prvenstvo.

Portugalci su bili apsolutni favoriti na ovom susretu, a na kraju su uspjeli ostvariti pobjedu baš kao što se i očekivalo.

Krenulo je sjajno za Portugal koji je u 18. minuti došao do prednosti. Strijelac je bio Ramos nakon asistenciej Fernandesa.

Deset minuta kasnije dosuđen je penal za Portugal, a odgovornost je preuzeo naravno Cristiano Ronaldo. Siguran je bio sa bijele tačke Ronaldo za vodstvo od 2:0.

Hancko je u 69. minuti postigao gol za 2:1, ali taj rezultat bio je aktivan samo tri minute na stadionu u Vaduzu.

Cristiano Ronaldo postigao je gol u 72. minuti i tako vratio dva gola prednosti domaćoj reprezentaciji.

Konačan rezultat utakmice postavio je Lobotka sjajnim golom u 80. minuti, ali više od toga gosti nisu mogli.

Ova pobjeda i osiguran nastup na Evropskom prvenstvu znači i to da će Portugal u ponedeljak rasterećen doći u Zenicu.

Island i Luksemburg su odigrali neriješeno, a konačan rezultat na ovoj utakmici bio je 1:1.

Domaći tim je imao prednost od 23. minute kada je Sigurdsson upisao asistenciju, a strijelac gola bio je Oskarsson.

Na samom otvaranju drugog poluvremena Rodrigues je postigao gol za 1:1, a do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.

Potražite više informacija na temu Kvalifikacije za EURO 2024:

Portugal je već osigurao nastup na Evropskom prvenstvu, a trenutno je druga Slovačka sa 13 osvojenih bodova.

Treći je Luksemburg sa 11 bodova, dok je Bosna i Hercegovina četvrta sa devet osvojenih bodova. Peti je Island sa sedam bodova, a posljednji Lihtenštajn koji nema bodova.