Prekinuta crna serija Bosne

Prva liga FBiH, 10. kolo

Fudbaleri Bosna Seme pobijedili su Budućnost iz Banovića s 3:1 u susretu 10. kola Prve lige Federacije BiH.

Dosta zanimljiv meč odigran je na Koševu, a na kraju je domaći tim slavio pobjedu, te je prekinuo crnu seriju od tri meča bez trijumfa.

Prvo poluvrijeme i pored nekoliko dobrih šansi nije donijelo golove, da bi već na otvaranju drugog dijela domaći poveli pogotkom Nihada Mujića.

Mogli su gosti potom odmah do izjednačenja. Dosuđen je penal u njihovu korist, ali Muhamed Mujić pogađa prečku i propala je velika šansa.

Kazna za promašaj je stigla u 80. minuti. Nedim Oglečevac je povećao prednost domaćeg tima na 2:0, no samo pet minuta kasnije Budućnost se vraća u meč, a za 2:1 pogodio je rezervista Eldar Kavazović.

Ipak, do kraja je domaći tim potvrdio pobjedu. U nadoknadi vremena iz slobodnjaka pogađa Bajro Spahić za konačnih 3:1.