Boxing day pokazao svoje čari: U Manchesteru odigrana utakmica godine, Topnici "bacili petardu"

Golijada na četiri utakmice 19. kola

Haris Zilić

Prvi dan Boxing daya 2021. godine ostat će upamćen po utakmici na Etihadu između Manchester Citya i Leicester Citya.

Utakmica je ponudila totalni spektakl i možemo reći da ulazi u anale fudbala.

Manchester City je nakon 25 minuta igre vodio sa 4:0 i činilo se da Leicesteru prijeti totalna blamaža. Strijelci za Građane bili su De Bruyne, Mahrez, Gundogan i Sterling.

U nastavku ludilo u još jačem ritmu. Lisice su za deset minuta postigle tri gola!

U 55. minuti Maddison je pogodio za 4:1, a četiri minute kasnije Lookman pogađa za 4:2. U 66. minuti novi kontranapad gostiju i uz dosta sreće Ihenachio pogađa za 4:3.

Laporte u 68. minuti pogađa za 5:3.

U međuvremenu gosti su imali još nekoliko prilika za pogodak, a konačnih 6:3 postavlja Sterling u 87. minuti. Definitivno utakmica godine.

U ostalim duelima 19. kola koje su odigrane danas od 16 sati, a završili su u sjeni utakmice na Etihadu, bilo je dosta golova i zanimljivih rezultata.

Norwich - Arsenal 0:5

West Ham - Southampton 2:3

Tottenham - Crystal Palace 3:0

Boxingy day se nastavlja večeras utakmicama Aston Villa Chelsea i Brighton - Brentford.