Chelsea se oporavio na pauzi i odlično otvorio Boxing Day

Trešnjice bez šansi na Stamford Bridgeu

Haris Zilić

Nakon pauze zbog Mundijala fudbaleri Chelseaja su u pobjedničkom ritmu nastavili sezonu u Premiershipu i dobro otvorili tradicionalni Boxing Day.

U 17. kolu Premiershipa dočekali su neugodni Bournemouth i pokazali svoje pravo lice.

Plavci su od samog početka utakmice igrali odlično, držali svoj ritam igre, stvarali prilike.

Prvo slavlje već u 16. minuti. Asistenciju pišemo Sterlingu, a pogodak Havertzu sa 1:0.

Osam minuta kasnije nakon jedne gužve u šesnaestercu gostiju lopta dolazi do Monuta koji preciznim udarcem pogađa za 2:0 i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku utakmice mnogo bolja igra na Stamford Bridgeu.

Probudili su se i gosti imali nekoliko lijepih udaraca, uputili su i pet udaraca prema golu Chelseaja, ali odbrana domaćih se nije dala iznenaditi.

Pokušavali su i domaćini da dođu do trećeg gola u nekim situacijama nedostajalo je koncentracije u završnici.

Do kraja meča ostalo je 2:0 i Chelsea je tako upisao važna tri boda.

Plavci su prekinuli seriju od pet mečeva bez pobjede i seriju od tri uzastopna poraza.

Sada je Chelsea osmoplasirani sa 24 osvojena boda, dok je Bournemouth na 14. poziciji sa 16 osvojenih bodova.

Zaprati Chelsea, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: