Tottenham se ne šali, a to su pokazali i u gradskom duelu

Sjajno igraju na startu sezone u Premiershipu

Haris Zilić

Odigrana je i posljednja utakmica devetog kola engleskog Premiershipa, a to je bio mali gradski derbi između Tottenhama i Fulhama i na kraju nova radost za navijače Tottenhama.

Tottenham je slavio rezultatom 2:0 i ostao lider na tabeli.

Londonski tim sada ima 23 boda, dva više od Manchester Citya i Arsenala i tri više od Liverpoola.

Ono što sigurno posebno raduje navijače ovog tima je podatak da Tottenham još ne zna za poraz u novoj sezoni kada je u pitanju prvenstvo.

U večerašnjoj utakmici bili su mnogo bolji protivnik od gradskih rivala i zasluženo upisali sedmu pobjedu u sezoni.

Poveo je Tottenham sa 1:0 u 36. minuti golom Sona nakon asistencije Richairlsona.

Mogao je Tottenham u prvom poluvremenu do još kojeg gola, ali propustili su nekoliko izglednih prilika i na odmor se otišlo rezultatom 1:0.

U nastavku slična igra na terenu, a domaći u 54. minuti postižu drugi gol, Son je sada bio asistent, a Maddison strijelac.

Fulham je imao nekoliko dobrih akcija, stvorili su neke obećavajuće prilike, ali Tottenham je rutinski sačuvao prednost do kraja utakmice.

Premiership, 9. kolo:

Tottenham - Fulham 2:0

Labile
Šta je gradski duel, utakmica timova iz grada ili? Valjda gradski derbi, kakav crni duel hahaha