Bez golova na Tušnju u duelu Slobode i Čelika

Remi koji više odgovara gostima

Haris Zilić, foto: Emir Dindić

Duel starih rivala u 26. kolua Prve lige FBiH na Tušnju su odigrali Sloboda i Čelik, a nakon velike borbe konačan rezultat je glasio 0:0, bod koji sigurno više odgovara gostima.

Sloboda je bila puno konkretnija na otvaranju utakmice. Bilježimo dvije dobre prilike, prvo za Delića, zatim za Vulića.

Delić je imao još jednu šansu sredinom prvog poluvremena, no golman Durmo je sjajno intervenisao.

U 26. minuti prijete gosti nakon kornera, nezgodna lopta Smajlovića, ali odbrana Slobode otklanja opasnost u posljednji čas.

U 36. minuti svi na Tušnju su vidjeli loptu u mreži Čelika. Komazec je sjajno uposlio Merdovića koji je pobjegao odbrani Čelika šutirao na skoro prazan gol, ali pojavio se golman Durmo i čudesnom intervencijom spasio goste iz Zenice.

Do kraja prvog poluvremena bilježimo još pokušaj Komazeca, lopta je otišla preko gola Čelika.

U nastavku prve prijete gosti preko Karalića u 47. minuti, a domaćini su zaprijetili u 62. minuti, odlično je šutirao Kalesić ,lopta je otišla preko gola golmana Durme.

Nakon toga period tvrde i borbene igre na Tušnju, a do nove prave prilike morali smo sačekati finiš utakmice.

U 82. minuti, Cvijanović je sjajno primio loptu, ali loše šutirao iz dobre pozicije, tako da je propala velika prilika za Slobodu.

Do kraja utakmice na Tušnju nije bilo puno uzbuđenja i ostalo je do kraja 0:0

FK Sloboda - NK Čelik 0:0

SLOBODA: Muminović, Jašarević, Mujkić, Delić, Merdović, Hasanović, Vulić, Husejinović, Komazec, Hadžanović, Ignjatović.

ČELIK: Durmo, Vardo, Mehić, Durmiš, Međuseljac, Isaković, Karalić, Musa, Tabaković, Sivac, Smajlović.

U ovom izvještaju donosimo još dva duela današnjeg programa. Tomislav je u Maglaju u gostima deklasirao Simm Bau sa 4:0, dok je duel u Bihaću između Jedinstva i Gornjeg Rahića završen rezultatom 0:0.

BFK Simma Bau - HNK Tomislav 0:4 (Mamić 20, Bautista 17', 24', Alpeza 55')

BFK SIMM BAU: Hodžić, Ahmetbegović, Purač, Pandžić, Harbaš, Blagojević, Martinović, Karišik, Stjepanović, Pilav, Vladić.

TOMISLAV: Sabljo, Alpeza, Farias, Šiško D., Križan, Su Kim, Mamić, Bautista, Đugum, Soldić, Radoš.

NK Jedinstvo - FK Gornji Rahić 0:0

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

JEDINSTVO: Bilić, Alibegović, Imamagić, Jusić, Jašarević, Zarić, Smailović, Guskić, Hadrović, Kojić, Mitrović.

GORNJI RAHIĆ: Bahor, Ćosić, Dakić, Mazić, Zečić, Hasikić, Mahmud, Fačić, Kadić, Biserović, Dedić.

Zaprati NK Čelik, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: