Simm Bau i Bratstvo odigrali efikasan meč, trijumf Budućnosti, uspavanke u Gabeli i Tomislavgradu

Prva liga FBiH, 29. kolo

H. Zilić

Odigrani su mečevi 28. kola Prve lige FBiH. U ovom izvještaju donosimo vam četiri utakmice koje nisu imali neki veliki rezultatski značaj.

Ljepoticu kola odigrali su Simm Bau i Bratstvo, meč je okončan rezultatom 3:2 za domaćine.

Poturalić je u 24- minuti doveo Simm Bau u vodstvo od 1:0, Albijanić u 44. pogađa za 2:0. U nastavku meča povratak gostiju. Dobrilović je u 48. minuti smanjio na 2:1, a Jaganjac u 52. pogađa za 2:2.

Trijumf Simm Bauu donosi Poturalić svojim drugim golom na utakmici u 88. minuti.

GOŠK i TOŠK su odigrali meč bez golova, a bez golova završen je duel Tomislava i Goražda.

Budućnost je sa 1:0 savladala Rudar iz Kaknja, a pogodak je postigao Gogić u 82. minuti susreta.