FK Gornji Rahić u 90. minuti stigao do pobjede nad Iskrom, sve će se riješiti u Bugojnu

Domaći na kraju slavili pobjedu pred prepunim tribinama

S. Mlaćo
U prvom meču doigravanja za Prvu ligu FBiH snage su u Rahiću FK Gornji Rahić i NK Iskra Bugojno.

Na kraju je završilo 2:1, te domaći nose gol prednosti.

U prvom dijelu domaći su bili bolji, imali incijativu, ali na pauzu se otišlo pri 1:1. U par navrata Iskru je spasio golman Konjarić, no nije mogao u 39. Minuti kada Semir Hodžić pogađa za veliko slavlje domaćih navijača.

Samo dvije minute kasnije gosti izjednačuju. Smajić se dobro snašao, uposlio Pidru, a ovaj je siguran i to je 1:1.

Bio je to konačan rezultat prvog dijela, a itekako se vidjelo da gosti 'teško dišu', te da su totalno fizički nespremni.

Ipak, borili su se, loptu prepustili domaćima i čekali šansu iz kontri.

Rahići su bolje otvorili i drugi dio, igralo se na jedan gol, a vrijedi izdvojiti priliku iz 55. minute kada je jedan domaći igrač ostao sam na petercu, no nije pogodio, iako je to trebao biti lakši dio posla.

Nastavili su domaći sa napadima, stvarali priliku, a gosti se branili.

Tri minute prije kraja kontra gostiju, no domaći golman Kordić sjajno brani i spašava svoj tim.

U 90. minuti šok za goste. Domaći stižu do gola preko Kadića i velike pobjede.

Revanš se igra u Bugojnu u nedjelju od 17:30 sati i sigurno je da će se tražiti karta više. Navijači Iskre najavljuju vatrenu atmosferu i uvjereni su u proslavu plasman u Prvu ligu FBiH, ali i gosti imaju svoju računicu, te gol prednosti.

Karte su već u prodaji, a rezultat iz prvog meča će biti dodatni 'mamac' za sve navijače.

U Prvu ligu FBiH idu dva tima, pobjednik ovog meča, te pobjednik dvomeča FK Klis – NK Čelika