Posušje rutinski protiv Travnika, bez golova u Hadžićima

H. Zilić

Odigrana su još dva duela 18. kola Prve lige FBiH.

Posušje je na svom terenu dočekalo ekipu Travnika.

Posušaci su od samog početka meča bili bolji rival.

Imali su nekoliko sjajnih prilika preko Buhača, Barišića i Boškovića, ali odbrana gostiju je bila sigurna.

Sjajnu igru, Posušje je krunisalo u 38. minuti, kada je Josip Barišić pogodio za vodstvo od 1:0.

U nastavku prvi prijete gosti preko Čatića, zatim i domaći preko Serdarušića, ostalo je 1:0.

U 62. minuti Posušje je povelo sa 2:0, a strijelac iz penala bio je Serdarušić. Konačnih 3:0 postavlja Bubalo u 85. minuti susreta.

Duel u Hadžićima počeo je oprezno s obje strane.

Vidjeli smo dosta borbe na sredini terena, a najbolju šansu u prvom poluvremenu imali su gosti u 17. minuti, međutim lopta odlazi preko gola nakon pokušaja jednog od fudbalera Čapljine.

U nastavku slična igra na terenu. Oba tima su više vodila računa u svom golu. Najbolja šansa na utkamici viđena je u 64. minuti, kada je pokušaj Jašarevića, zaustavio golman Butigan. Ostalo je do kraja 0:0

POSUŠJE - TRAVNIK 3:0 (Barišić J. 38', Serdarušić 62' (p), Bubalo 85')

POSUŠJE: Galić, Barišić T., Čolak, Barišić J, Brekalo, Landeka, Bošković, Buhač, Sedrarušić, Bešlić, Bubalo.

TRAVNIK: Vasilj, Tabaković, Baltić, Fazlić, Silajdžija, Stanić, Vardo, Čatić, Vujica N,, Vrebac, Vujica M.

RADNIK - ČAPLJINA 0:0

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

RADNIK: Mudželet, Japalak, Sedin Ramić, Fejzić, Adin Ramić, Kazić, Šljivar, Konjhodžić, Jašarević, Vladavić, Memić.

ČAPLJINA: Butigan, Salčinović, Đermanović, Popović, Bevanda, Marić, Kišić,Obradović, Mace, Kajavić, Buntić.