Četiri gola, ali bez pobjednika u kantonalnom derbiju, Bratstvo uzelo bod u Hadžićima

Prva liga FBiH

E. Oštraković

Danas su odigrane utakmice u Prvoj ligi Federacije Bosne i Hercegovine, a Radnik i Bratstvo iz Gračanice, te Radnički i Zvijezda su odigrali utakmice u kojima nije bilo pobjednika.

Bratstvo je na gostovanju u Hadžićima odigralo jednu dobru utakmicu, te iako su imali vodstvo, na kraju je utakmica završena bez pobjednika.

Gosti su prednost imali od 25. minute kada je Ljuca pogodio, a na odmor se otišlo upravo pri rezultatu 0:1 za Bratstvo.

Jedini gol za Radnik postigao je Kazić u 70. minuti utakmice, te je tako postavio konačnih 1:1 na ovoj utakmici.

Kantonalni derbi odigrale su ekipe Radničkog i Zvijezde iz Gradačca, a utakmica je na kraju završena sa 2:2.

Domaća ekipa imala je prednost od 1:0 nakon samo 14 minuta igre, a gol je tada postigao Aldin Hrvanović.

Radnički je u 65. minuti ostao sa igračem manje kada je Hasanović dobio crveni karton, a četiri minute nakon toga Mikić pogađa za izjednačenje u Lukavcu.

Uspjeli su domaći sa igračem manje postići gol u 77. minuti i tako ponovo doći u vodstvo, a strijelac je bio Dautović.

Konačan rezultat golom u 87. minuti postavio je Ajdin Avdić, te je na kraju i ova utakmica završena remijem.

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

Gračanlije su nakon ovog kola ostale na petom mjestu sa 22 osvojena boda, dok je Radnički na trinaestom mjestu sa isto toliko osvojenih bodova.

Zvijezda je nakon remija u Lukavcu na trećem mjestu sa 24 osvojena boda, dok je Radnički na jedanaestom mjestu sa trinaest bodova.