Sloboda slavila u derbiju, težak poraz Čelika, Mladost u sve težoj situaciji

Peto kolo Prve lige FBiH

S. Mlaćo

Od 16:30 sati odigrana su tri meča petog kola Prve lige FBiH.

U derbiju Zvijezda je u Gradačcu po teškom terenu ugostila tuzlansku Slobodu, a na kraju su gosti slavili 1:0.

Sloboda je povela u 20. minuti kada Ćivić ubacuje, a sjajni Dilaver glavom trese mrežu rivala.

Imala je Sloboda i priliku preko Dervišagića koji je pogodio prečku, dok je za domaće zaprijetio Kozić.

U nastavku otvorena utakmica, no jasno je vidjelo da je Sloboda spremnija i kvalitetnija momčad u ovom momentu.

Ostalo je 1:0 i Sloboda suvereno nastavlja put ka eliti, to jest Premijer ligi naše zemlje.

U Rahiću je gostovao Čelik i 'položio' oružje (3:1).

FK Gornji Rahić je slavio 2:0, a već nakon prvog dijela imali su domaći dva gola prednosti.

Najprije je u prvoj minuti pogodio Mazić, da bi nakon pola sata igre Mehmedović povisio na 2:0.

Početkom drugog dijela problemi za domaće. Fačić je dobio crveni karton i ostali su sa desetoricom, ali domaći do kraja postižu i treći pogodak za 3:0. Čelik je duboko u sudijskoj nadoknadi smanjio na 3:1.

Bratstvo je opravdalo ulogu favorita u slavilo u Doboj Kaknju. Bilo je 2:1.

Poturalić i Šabić su tresli mrežu Mladosti, ali nadu domaćima je vratio u 75. minuti Sijamija.

Pokušala se Mladost vratiti do kraja, ali i golman Šito je bio siguran i ostalo je 2:1 za goste.