Ljepotica kola u Gradačcu i šok za Zvijezdu, GOŠK superioran i u Srebreniku

Dva derbija 17. kola Prve lige FBiH

S. Mlaćo
Danas su odigrana četiri susreta 17. kola Prve lige FBiH, a lider NK GOŠK je ponovo upisao sigurnu pobjedu.

U derbiju kola Gabeljani su gostovali kod trećeplasirane Gradine i upisali novu pobjedu. Bilo je čak 3:0 za goste.

U prvom dijelu nismo vidjeli puno uzbuđenja, a gosti su poveli već u 15. minuti pogotkom Luke Nižića koji je u sjajnoj formi. Zaprijetili su domaći pred kraj preko Dervišagića, no ostalo je 0:1.

GOŠK je drugi dio otvorio sa dva brza pogotka. Nihad Šero je dva puta pogodio i sve je bilo riješeno.

GOŠK sada ima 48 bodova, Zvijezda je na 31 i jasno je da Gabeljani već mogu početi sa proslavom titule prvaka.

Već u narednom kolu ova dva tima igraju u Gabeli.

U Gradačcu sjajan meč Zvijezde i Budućnosti. Završilo je 2:2, a poveli su domaći golom Mujagića.

Preokret su kreirali Muris Pirić, te u drugom poluvremenu Čavalić, no sam par minuti kasnije Huseinbašić pogađa za 2:2.

Nakon toga vrijedi izdvojiti i direktan crveni karton za Sadika Škrijelja (NK Zvijezda), koji će tako propustiti dva naredna meča svog kluba.

Pred sami kraj Gogića pogađa za 3:2 i pobjedu gostiju, koji su tako nagrađeni za današnju partiju na najbolji način.

Zvijezda se dodatno udaljila od GOŠK-a, sada zaostaje 17 bodova, dok je Budućnost na šestom mjestu i Banovićani mogu biti zadovoljni današnjom partijom.