Mujčić presudio Budućnosti u kantonalnom derbiju, Mladost tri puta prokockala vodstvo

Utakmice prve lige FBiH

Esmer Oštraković

Danas su odigrane utakmice 7. kola Prve lige FBiH, a ostvareni su neki veoma zanimljivi rezultati.

Bratstvo je gostovalo kod ekipe Gornjeg Rahića, a na kraju su poraženi sa 2:0.

Već u 13. minuti Kadrić je pogodio za vodstvo domaće ekipe. Bio je to sjajan prodor Kadrića, te je na kraju postigao gol.

Bratstvo je nakon toga imalo nekoliko sjajnih prilika, ali nisu uspjeli doći do poravananja.

Najbolje šanse za Bratstvo imali su Smajić i Šer. Smajić je imao veliki zicer, a Šer je izašao sam na domaćeg golmana.

Ipak, rezultat se tada nije promjenio. Drugi gol na ovoj utakmici viđen je u posljednjim trenucima prvog poluvremena.

Dosuđen je penal za Gornji Rahić, a siguran je sa bijele tačke bio Mehmedović.

Mladost je prokockala pobjedu kod kuče i odigrali su 3:3 na svom terenu protiv Vis Simm-Baua.

Domaći su došli do vodstva u 8. minuti. Strijelac gola za domaće bio je Sijamija. Poravnanje gostima donio je Vladić u 22. minuti.

Pred odlazak na pauzu Kulović je postigao novi gol za Mladost i domaći su na odmor otišli sa vodstvom od 2:1.

Propisno se u 64. minuti obrukao Kurevija koji je postigao autogol i vratio stvari na početak.

Selimović je pogodio za novo vodstvo domaćih, ali gosti se pred sami kraj ponovo vraćaju i dolaze do boda.

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

Zvijezda iz Gradačca je u kantonalnom derbiju na domaćem terenu sa 1:0 savladala ekipu Budućnosti iz Banovića.

Jedini gol postignut je u 30. minuti, a strijelac je bio Mujčić.

Zaprati NK Zvijezda, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: