Pobjede Budućnosti i Goražda, remi Simm Baua i Radnika

Šesto kolo Prve lige FBiH

E. Ganibegović

Zanimljive utakmice gledali smo danas u Banovićima, Gračanici i Maglaju u okviru 6. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine.

Ekipa Budućnosti iz Banovića je na domaćem terenu slavila protov Gradine iz Srebrenika, a rezultat je bio 2:0.

Gradina je bolje otvorila meč s dvije dobre šanse, ali domaćin dolazi do vodstva u 32. minuti kada je pogodio Anel Husić. Sve je riješio Kovačević šest minuta prije kraja.

Goražde je gostovalo u Gračanici kod Bratstva i pocima Denina Jamakovića u 62. i Kerima Tatara u 84. minuti slavilo s 0:2.

U Maglaju su bodove podijelili Simm Bau i Radnik iz Hadžića, a konačan rezultat utakmice bio je 1:1.

Do vodstva dolaze gosti preko Alagića u 13. minuti, da bi konačan rezultat u 65. postavio Vladić.