Nastavlja se velika borba za plasman u Premijer ligu BiH

Zanimljivo je u RS-u

Utakmice 16. kola Prve lige Republike Srpske odigrane su jučer, a veliko iznenađenje viđeno je u Prijedoru gdje je Željezničar Sport Team savladao Rudar sa 2:1.

Domaći su imali prednost nakon prvog poluvremena. Pekija je zabio u 45. minuti za 1:0, ali je Željezničar u nastavku došao do preokreta i tri boda.

Za pobjedu gostiju pogađali su Danilo Todorović u 55. i Bojan Marković u 83. minuti meča.

Kiks Rudara iskoristila je Zvijezda 09.

Tim iz Stanišića slavio je u Gradišci kod Kozare sa 2:1 i prišao je na bod zaostatka Rudaru.

Gosti su poveli sa 1:0 u 19. minuti. Dosuđen je penal, a pogodio je Ognjen Stjepanović.

Kozara se vraća u 33. minuti. Sada je sudija pokazao na bijelu tačku za domaće, a Draško Lolić zabija za 1:1.

Pobjedu gostima donio je Budimir Šarčević u 78. minuti za konačnih 1:2.

Gostujuću pobjedu od 2:1 upisala je Sloboda iz Novog Grada kod Slavije, te će i ovaj tim do kraja sezone tražiti šansu u borbi za Premijer ligu.