Rudar Prijedor hita ka Premijer ligi, Leotar kiksao u Bosanskoj Gradišci

Vanredno kolo

S. Grebović

Danas su u terminu od 15 sati odigrane sve utakmice vandrednog 20. kola Prve lige RS-a.

Lider prvenstva, ekipa Rudar Prijedora je danas na svom terenu bez problema bila bolja od zvorničke Drine nadigravši je rezultatom 4:0.

Dva gola za Prijedorčane u prvom poluvremenu postigao je Brazilac Santos Rodrigus u 5. i 20. minuti, dok su gostima završne udarce zadali Marić u 56. i Glišić u 90. minuti za konačnih 4:0.

Rudar je tako stigao do 12. pobjede i 41 osvojenog boda i sada ima šest više u odnosu na ekipu Leotara.

Trebinjci su danas kiksali odigravši remi bez golova u Bosanskoj Gradišci sa ekipom Kozare.

Najefikasniji susret viđen je danas u Banja Luci gdje je domaći Željezničar sa visokih 5:2 nadigrao Zvijezdu 09.

Evo svih rezultata 20. kola Prve lige RS.

Kozara-Leotar 0:0

Ljubić-Jedinstvo 3:2

Novi Grad-Modriča 0:1

Podrinje-Dubica 1:0

Rudar-Drina 4:0

Slavija-Sutjeska 0:1