Prvijenac bivšeg fudbalera Sarajeva za novi klub: Lelić donio bod Rudaru

Slovenski šampionat, 24. kolo

Danas je odigran meč 24. kola slovenske Prve Lige između Mure i Rudara iz Velenja.

Gosti iz Velenja su gubili, ali su uspjeli izvući bod pošto je meč završen rezultatom 1:1.

Bio je ovo drugi vezani remi, nakon Olimpije, za Rudar koji je i dalje u jako teškoj situaciji.

Poveli su međutim domaći preko Karničnika u 37. minuti, a rezultatom 1:0 se i otišlo na poluvrijeme.

Na poluvremenu je kod Rudara u igru ušao nekadašnji fudbaler, između ostalih, Sarajeva, Olimpika i Čelika, Sanjin Lelić, a već u 55. minuti je uspio postići gol za 1:1.

Gosti su izveli odličan kontranapad, a Lelić je sjajno utrčao, visoko skočio i iskoristio dobar centaršut sa desnog krila.

Ispostavilo se da je bh. internacionalac postavio i konačni rezultat utakmice.

Bio je ovo prvi gol Lelića u dresu Rudara, tima koji ga je kao svoje pojačanje zvanično predstavio prošle sedmice.