PSG na korak od nove titule

Deklasirali Ajaccio

H. Zilić

PSG je na mali korak od nove titule prvaka Francuske tri kola prije kraja. To je jasno nakon večerašnje ubjedljive pobjede protiv Ajaccia koji će od naredne sezone biti drugoligaš.

PSG je slavio rezultatom 5:0 i tako tri kola prije kraja imaju 81 bod, šest više od drugoplasiranog Lensa.

Parižani su prvi gol na večerašnjem susretu psotigli u 22. minuti preko Ruzia, to je bilo 1:0.

U 33. minuti sporna situacija. VAR se oglasio nakon gola Hakimija jer je asistent Mbappe igrao rukom, međutim VAR je ustanovio da igranja rukom nije bilo iako je snimak rekao drugačija gdje se vidi kako Mbappe štopa loptu rukom, zatim prsima.

Samo što se krenulo sa centra u drugom poluvremenu Mbappe u 47. minuti pogađa za 3:0.

U 54. minuti Mbappe ponovo na sceni i to je bilo već 4:0, a kod prvog gola asistent je bio Ekitike.

U 77. minuti PSG ostaje s igračem manje nakon isključenja Hakimija, a prije gola Hakimija u 73. minuti Youssouf postiže autogol za 5:0.

Do kraja susreta i gosti sa Korzike ostaju s igračem manje jer je Mangani pocrvenio u 80. minuti.

Potražite više informacija na temu Ligue 1:

Do kraja susreta PSG je mogao do još kojeg gola, ali ostalo je 5:0.

U narednom kolu na gostovanju kod Auxerrera PSG može proslaviti novu titulu prvaka Francuske.