PSG se u kratkom roku osvetio Brestu
PSG slavio protiv Bresta i izborio četvrtfinale Kupa Francuske.

Pobjeda Parižana

E. Ganibegović

Brest je nedavno osvojio bod u Ligue 1 protiv PSG-a, no večeras je uslijedila kazna odnosno osveta u drugom takmičenju.

U okviru osmine finala Kupa Francuske sastali su se PSG i Brest. Konačan rezultat je glasio 3:1.

Prvi pogodak vidjeli smo u 34. minuti. Zaire-Emery asistira, a za 1:0 pogađa Kylian Mbappe.

Tri minute kasnije nova lopta u mreži domaćina. Dembele je asistirao, a pogađa Pereira.

Mounie je u 65. minuti smanjio na 2:1, no samo četiri minute kasnije nova noćna mora za Brest.

Brassier je dobio drugi žuti karton, samo devet minuta nakon što je dobio prvi i gosti ostaju s 10 igrača na terenu.

Nakon toga teško je bilo očekivati da Brest može nešto više napraviti. Primio je samo još jedan gol do kraja.

Igrala se sudijska nadoknada kada je na asistenciju Hakimija konačnih 3:1 postavio Ramos.

Osim PSG-a, do sada su plasman u četvrtfinale osigurali Le Puy-en-Velay, Nice, Valenciennes, Strasbourg, Lyon i Rennes.